Studenti Pravnog fakulteta osvojili I mesto na takmičenju iz oblasti Krivičnog procesnog prava

26.05.2015.godine Novosti

Studenti Pravnog fakulteta  učestvovali su u takmičenju u simulaciji suđenja iz oblasti Krivičnog procesnog prava u organizaciji Fakulteta pravnih nauka Univerziteta za poslovne studije u Banja Luci i svojim izvrsnim znanjem osvojili su I mesto.

Povodom deset godina postojanja Univerziteta za poslovne studije u Banja Luci, Fakultet pravnih nauka organizovao je takmičenje u simulaciji suđenja iz oblasti Krivičnog procesnog prava. Predstavnici Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu bili su studenti Danilo Jovović, Rajko Levajac, Aleksandar Smiljković, Vojkan Teodorović, Boris Kahrić, Maja Đurić, Milena Đurić, Aleksandra Tančić, Marija Mulaj i Vanja Jakić u pratnji mentora prof. dr Zorana Pavlovića, šefa krivičnopravne katedre. Prema oceni stručnog žirija koji su činili prof. dr Mile Matijević, dekan Fakulteta pravnih nauka Univerziteta za poslovne studije, prof. dr Osman Jašarević, profesor na Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku, prof. dr Zoran Pavlović, profesor Pravnog fakulteta i asistent Adnan Pirić, studenti Pravnog fakulteta pokazali su da im je znanje iz oblasti krivičnog procesnog prava  koje su stekli tokom studija na zavidnom nivou i osvoji prvo mesto.