POSETA PROFESORKE UNIVERZITETA „NIKOLO KUZANO“ IZ RIMA U OKVIRU ERASMUS+ PROGRAMA

16.06.2022.godine Novosti

U okviru Erazmus+ programa mobilnosti, prof. dr Valentina Ranaldi sa Univerziteta „Nikolo Kuzano“ iz Rima je posetila Pravni fakultet za privredu i pravosuđe u Novom Sadu. Cilj posete se odnosio kako na realizaciju nastavnih aktivnosti, tako i na sagledavanje mogućnosti unapređivanja saradnje između dve institucije. Prof. dr Valentinu Ranaldi su ispred Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe primili prof. dr Milan Počuča, prodekan za nauku, kvalitet i razvoj, prof. dr Marijana Mladenov, prodekan za međunarodnu saradnju, prof. dr Vladimir Medović i prof. dr Sanja Škorić. Tom prilikom razmenjana su iskustva u pogledu odvijanja nastavnog procesa na obe institucije i sagledane su mogućnosti zajedničkog učešća na međunarodnim projektima. O načinima unapređivanja saradnje u sferi Erasmus programa mobilnosti, prof. dr Valentina Ranaldi je razgovarala sa Erasmus koordinatorom Univerziteta, Tamarom Staparski. Tokom posete profesorka Ranaldi je održala predavanja studentima treće godine na temu „Zaštita ljudskih prava u pravnom sistemu Evropske unije“ u okviru predmeta Međunarodna zaštita ljudskih prava.