Mini-sajam obrazovanja održan u Senti

30.03.2017.godine Novosti VŠJ Subotica

Pravni fakultet za privredu i pravosuđe u Novom Sadu – VŠJ u Subotici i FIMEK, predstavili su se i ove godine na Mini-sajmu obrazovanja, koji je, po četvrti put, organizovan u Senti i to kao zajednički poduhvat tri srednje škole – “Senćanske gimnazije”, “Ekonomsko-trgovinske škole” i “Srednje medicinske škole”.

Štandovi ova dva fakulteta su izazivali posebnu pažnju srednjoškolaca i profesora, koji su tom prilikom dobili odgovore na brojna pitanja vezana za akreditaciju, nastavne programe, nastavni kadar, stipendije, vanastavne aktivnosti, kao i za druge benefite koji se ostvaruju studiranjem na ova dva fakulteta.

Srednjoškolci su pored razgovora sa zaposlenima na fakultetu imali priliku da porazgovaraju i sa studentima, koji su im pokušali u tom razgovoru preneti svoja iskustva, stečena studiranjem na ova dva fakulteta.