PRETPRIJAVA 2024/25

Upis 2023 (Hrvatska)

Zašto upisati

Zašto studirati pravo?

Studij prava studentima pruža mogućnost kako razvitka svijesti o pravima i odgovornostima, tako i razvitka svojih osobnih kvaliteta. Pravo obrazovanje daje vam široku bazu i mogućnost uključivanja u razne aspekte organizacije i organizacije društva. Svoje znanje možete usmjeriti na rješavanje ključnih sistemskih i društvenih problema i tako pridonijeti poboljšanju kvalitete života.

Index1

Osnovne akademske studije traju četiri godine.

Index2

Po završetku studija stiče se zvanje
DIPLOMIRANI PRAVNIK i 240 ESPB.

Index3

Završetkom Temeljnih akademskih studija studenti postaju profesionalni i specijalizirani intelektualci.

Index4

Diplomiranim pravnicima su na raspolaganju široke mogućnosti zapošljavanja, unapređjenja kvalitete života i kontinuiranog profesionalnog razvoja.

Studijski program
Opće pravo

Kreiran je na način da kroz različite, pomno odabrane pravne predmete studentima pruži šira znanja upravo u onim segmentima pravnih instituta koji su neophodni da bi se zaokružila cjelina sadržaja namijenjenih usvajanju budućih kadrova pravna struka. Savladavanjem studijskog programa studenti se osposobljavaju za obavljanje poslova u različitim tijelima, organizacijama, institucijama, državnim i privatnim tvrtkama i poduzećima.

Studijski program
Pravo, bezbednost i kriminalistika

Kreirana je na način da kroz različite, pomno odabrane predmete studentima pruža sadržajna i kvalitetna znanja te osposobljava mlade stručnjake iz područja prava s posebnim naglaskom na znanja i vještine specifičnih materija iz područja sigurnosti i kriminalnog zakona.

Šta kažu naši studenti?

SLAVICA VRBAJAC,
magistrant.
Slavica Vrbajac

Poruka budućim studentima je kratka i jasna: "Nećete pogriješiti pri odabiru fakulteta!"

ALEKSANDAR PAJTAŠEV,
Magisterij 2022.
Aleksandar Pajtašev

Budućim studentima i novim generacijama preporučio bih studiranje na Pravnom fakultetu za privredu i pravosuđe, jer smatram da nudi izuzetne mogućnosti, odličnu komunikaciju između studenata i profesora, redovitu i kvalitetnu nastavu, kao i mogućnost za nove kontakte i poznanstva, što je vrlo važno u odvjetničkom poslu.

ELENA IGNJATIĆ,
Magisterij 2022.
Elena Ignjatić

Poruka budućim studentima je da izaberu ovaj fakultet jer će im pružiti sva potrebna znanja i vještine, neće požaliti.

Prijava za polaganje prijemnog ispita

Prijemni ispit

Važni datumi

Upis

Za upis u prvu godinu preddiplomskog studija potrebno je dostaviti
ovjerene fotokopije gore navedenih dokumenata.

Važni dokumenti i informacije

DOKUMENT
Dozvola za rad

DOZVOLA ZA RAD USTANOVE I STUDIJSKIH PROGRAMA PRVOG, DRUGOG I TREĆEG STEPENA AKADEMSKIH STUDIJA DO 2027. GODINE.

PREUZIMANJE DOKUMENTA

Кonkurs za upis

Кonkurs za upis u prvu godinu akademskih studija u školskoj 2023/2024. godini.

PREUZIMANJE DOKUMENTA

INFORMACIJA
Žiro račun Fakulteta

Raiffeisen banka
265-3300310013488-92

Naknade za školarinu se uplaćuju na račun Fakulteta u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan uplate.

Obaveštenja za studente Visokoškolske jedinice Subotica

STUDIRAJ U SVOM GRADU!

VISOKOŠKOLSKE JEDINICE U SUBOTICI, ŠAPCU, NIŠU, BEOGRADU I BATOČINI.
STIPENDIJA

PRIJAVI SE ZA STIPENDIJSKI PROGRAM “PROF. DR SLAVKO CARIĆ”
ČASOPIS

PRAVO - TEORIJA I PRAKSA
Nacionalni časopis međunarodnog značaja (kategorije M24)
PRETPRIJAVA

POPUST NA ŠKOLARINU U IZNOSU OD 200 EVRA U DINARSKOJ PROTIVVREDNOSTI.