20 oktobar 2017 | Novosti

Na Univerzitetu Privredna akademija održano je predavanje Nj.E. ambasadora Finske Republike u Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji, Perti Ikonena pod nazivom ,,100 godina Finske Republike’’. Predavanje je održano 18.10.2017. godine u amfiteatru Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe, a u organizaciji Univerziteta Privredna akademija i studentske organizacije ELSA LG Privredna akademija.

Predavanje je otvorila predsenica Saveta Univerziteta Privredna akademija u Novom Sadu, prof. dr Marijana Carić, koja se osvrnula na prethodne posete drugih ambasadora i naglasila značaj dodatnog neformalnog usavršavanja studenata putem ovakvih prezentacija. Nakon toga, ukratko je predstavila gospodina Ikonena i istakla najvažnije podatke o Univerzitetu.

Finska ambasada je ove godine u čast jubileja 100 godina nezavisnosti Finske u Srbiji, Makedoniji i Crnoj Gori organizovala različite kulturno – edukativne manifestacije sa kojima je ambasador upoznao prisutne, a zatim ih pozvao da se uključe u predstojeće događaje.

Ambasador Perti Ikonen je kroz zanimljivo predavanje istakao da se ,,Američki san’’ ne živi u Americi već u Skandinavskim zemljama i objasnio je zašto se Finska nalazi na petom mestu najsrećnijih zemalja uprkos činjenici da možda ima i najgore vremenske prilike, praćene snegom i kišom. Ključni faktori koji građane Finske čine srećnim su poverenje u državu i čitav sistem koji je demokratski uređen i gotovo bez korupcije. Iz svega pomenutog proističe i generalno poverenje među ljudima, istakao je ambasador. Na osnovu istraživanja sa Jejla 2016. godine Finska je proglašena za najzeleniju i najčistiju zemlju na svetu.

Na kraju predavanja studenti su postavljali pitanja na temu obrazovnog sistema u Finskoj, o interesovanjima mladih u toj zemlji, kao i inovacijama u oblasti novih tehnologija po kojima se Finska ističe.

Pozivamo sve zainteresovane studente da se prijave na novi ciklus predavanja Jean Monnet modula

18 oktobar 2017 | Novosti

U drugoj enciklopediji, Internacionalne izdavačke kuće “Oxford book” među najuspešnijim ljudima Srbije, nalazi se i biografija profesora emeritusa Aleksandra Radovanova.

Oxford Enciklopedija sa dugogodišnjom tradicijom, drugi put je objavila knjigu uspešnih ljudi Srbije, gde su uzeta u obzir isključivo profesionalna dostignuća. “Oxford’s Book of Successful People of Serbia” je prvi srpski leksikon, priređen po sistemu “ko je ko”, u kojem su pobrojane ličnosti iz različitih sfera društvenog života. “U knjizi su navedene osobe koje su definitivno drugačije od drugih, koje su svojim stvaralaštvom, sposobnošću, talentom, ostavile trag koji je bio vredan da se zabeleži kroz njihove biografije,” izjavila je Uroška Tatomir, direktorka “Oxford book media solution”. Prof. dr Aleksandar Radovanov je svojim istaknutim radom u pravosuđu Jugoslavije i Srbije i profesorskom karijerom velikog akademskog i naučnog doprinosa, zasluženo dobio mesto među najuspešnijim ljudima Srbije.

16 oktobar 2017 | Novosti

Poštovane koleginice i kolege,
pozivamo vas na gostujuće predavanje Nj.E. gospodina Perti Ikonena (Pertti Ikonen), ambasadora Finske u Srbiji, na temu ,,100 godina Finske Republike’’ koje će se održati 18.10.2017. godine u amfiteatru Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe, sa početkom u 11h. Poseta ambasadora Univerzitetu Privredna akademija u Novom Sadu, organizovana je u saradnji sa studentskom organizacijom ELSA.

26 septembar 2017 | Novosti

Pravni fakultet za privredu i pravosuđe organizovao je XIV međunarodni naučni skup "Pravnički dani - prof. dr Slavko Carić" na temu „Nezavisnost pravosuđe“ koji se održavao od 21.09.2017 – 23.09.2017. godine u hotelu „Putnik“ i u amfiteatru Fakulteta.