Obaveštenje za studente

12.05.2020.godine Obaveštenja za studente

U skladu sa instrukcijama i preporukama Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i nadležnog zavoda, odnosno Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut", za prevenciju bolesti COVID -19 na fakultetima, obaveštavaju se studenti da je, Fakultet, između ostalog, preduzeo sledeće mere:

1. Dezinfekciju svih prostorija Fakulteta
2. Na ulazima u objekat postavljene su dezobarijere sa sredstvima na bazi hlora
3. Obezbeđene su kante, posebno obeležene za higijensko odlaganje otpada ( za maske i rukavice)
4. Na ulazima u prostorije zaposlenih, amfiteatrima, učionicama, čitaonicama i svim prostorijama gde studenti borave i uče postavljeni su dozeri sa sredstvom za dezinfekciju na bazi 70% alkohola.
5. Obezbeđena je dovoljna količina beskontaktnih toplomera za studente i zaposlene.
6. Obezbeđena je dovoljna količina maski za studente i zaposlene.

Ovim putem preporučujemo studentima da budu odgovorni prema sebi i drugima i da:
- ne dolaze na Fakultet, ukoliko osete simptome COVID -19,
- prilikom dolaska na Fakultet nose zaštitne maske, tako da prekrivaju usta, nos i bradu ( ukoliko ih nemaju, dobiće ih na ulasku na Fakultet)
- prilikom ulaska u učionice, kancelarije, amfiteatre, čitaonice dezinfikuju ruke sredstvom iz postavljenih dozera
- se ne zadržavaju na hodnicima, dvorištu i drugim mestima nakon ispita
- održavaju preporučenu udaljenost između sebe i drugih od 2 metra
- odlažu maske i rukavice u posebno predviđene i obeležene kante

Uprava Fakulteta